Zalew Moczuły – ciekawy zalew niedaleko Zamościa

Zmęczeni jesteśmy codziennym pośpiechem, gwarem, tempem życia narzucanym przez duże aglomeracje miejskie. Marzymy o ciszy i spokoju, odcięciu się od cywilizacji.

Roztocze

To niewielka kraina na wschodnich rubieżach Polski oddzielająca Wyżynę Lubelską od Podola, ciągnie się od Kraśnika aż do Lwowa. Na terenie Roztocza utworzono wiele parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody.

Roztocze to cisza, spokój, przyroda nieskażona ręką człowieka. To najważniejsze czynniki decydujące o klimacie i atmosferze Roztocza. Takich miejsc jest w Polsce coraz mniej.

Zalew Moczuły

Położony jest na terenie gminy Leśniowice, w odległości kilkunastu kilometrów od Zamościa. Oficjalnie otwarty w 2015 roku stanowi ważny ośrodek rekreacyjny na tym terenie. Na turystów czeka nie tylko piaszczysta plaża i czysta plaża, ale także cała infrastruktura pozwalająca na aktywny wypoczynek. Do dyspozycji kajaki, rowery wodne oraz molo i wieża widokowa. Czyste wody zalewu sprawiają, że jest to prawdziwy raj dla wędkarzy.

W okolicach Zalewu Moczuły znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych, w których można znaleźć nie tylko wygodne noclegi, ale także pyszne posiłki przygotowywane w oparciu o produkty samodzielnie wyhodowane bez posiłkowania się środkami chemicznymi.

Dla entuzjastów historii atrakcją będą odkrycia archeologiczne dokonane w niedalekim Horodysku, gdzie odnaleziono szczątki człowieka sprzed 1400 lat.

Roztocze i Zalew Moczuły to tereny, które czekają na odkrycie przez turystów. Na pewno zostaną docenione przez tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, a nie zgiełk modnych kurortów.

Nocleg nad morzem – Gdzie spać?

Hajduszoboszlo świetne miejsce na rodzinne wakacje

Dodaj komentarz