Wyjazd na narty w Alpy – Val di Sole

armatka-sniegowaWyjazdy we włoskie Alpy wśród fanów białego szaleństwa są niesamowicie popularne. Od około 20 lat jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na zimowe ferie i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż przygotowanie zimowych ośrodków i ich oferta nie ma sobie równych. Dlaczego warto wybrać się na wyjazd na narty do Włoch? Czym ośrodki we włoskich Alpach wyróżniają się spośród pozostałych? O tym i o wielu innych aspektach podróży będziemy opowiadać w dzisiejszym artykule.

Narty w Alpach – dlaczego to dobry pomysł?

Jadąc na narty do włoskich Alp, spodziewać możemy się nie tylko całkiem niezłych możliwości do jazdy i widoków na stokach. Przez lata kurorty włoskie były udoskonalane, a standard zaplecza turystycznego ciągle podnoszony. Włochy to kraj, który dysponuje świetnie przygotowanymi kurortami narciarskimi. Val di Sole to jeden z nich. Nauka jazdy w takim miejscu to prawdziwa przyjemność.

Stoki

Do swojej dyspozycji mamy wiele tras narciarskich. W niektórych miejscowościach np. w Folgaridzie – położnej w regionie Trydentu – będziemy mieć ich ponad 150 km, które położone są na mocno zróżnicowanym terenie, który z pewnością nie znudzi się szybko, a także o różnym stopniu trudności. We włoskich Alpach na stokach poradzi sobie nie tylko profesjonalny, czy zapalony narciarz, ale również początkujący, który dopiero zaczyna zabawę z jazdą na nartach.

Szkoła narciarska Val di Sole

Kolejnym udogodnieniem dla każdego turysty okażą się szkółki narciarskie. Niektóre z nich swoimi początkami sięgają powstania włoskich kurortów. Z tak bogatymi tradycjami oraz doświadczoną i wyszkoloną kadrą, możemy się spodziewać najwyższej jakości kształcenia oraz bezpieczeństwa. Istnieje też oferta polskiej szkółki narciarskie w Val di Sole. Na stronie http://ski2sky.pl poznamy pełne możliwości instruktorów z tej szkoły oraz bogatą ofertę kierowaną do każdego uczestnika białego szaleństwa.

Inne atrakcje

Nawet kiedy znudzi się nam już szusowanie na śniegu, przed nami pozostaje szereg innych atrakcji. Bogata oferta wellness&spa, a także włoska kuchnia, sprawią, że wyjazd w Alpy będzie niezapomniany.

Tak licznie przygotowane stoki oraz kurorty we włoskich Alpach zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów. Bogate bazy noclegowe, nowoczesne kurorty – to wszystko czeka na każdego z nas.

Mokasyny, a może baleriny z kolekcji Caprice. Które wybierzesz na wycieczkę?

Dodaj komentarz