Wędkarskie wakacje tylko na mazurach

Kto choć raz zabłądził na Mazury, będzie na nie często wracał. Nie ma drugiej takiej krainy, która oferowałaby turystom tak wiele różnych doznań. Przede wszystkim piękna, dziewicza przyroda, nieograniczone możliwości dla miłośników wypoczynku wodnego, raj dla wędkarzy, liczne zabytki będące świadectwem bardzo burzliwej historii tych terenów i ich związków z Polską.

Wędkowanie na Mazurach

Mazury to niezwykle ciekawy rejon krajobrazowy w Polsce. Liczne szlaki kajakowe (najdłuższy liczy 204 km), Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to wymarzone miejsce dla żeglarzy śródlądowych, ale Mazury to przede wszystkim mekka wszystkich wędkarzy. Czyste wody jezior mazurskich sprawiają, że obfitują one w liczne gatunki ryb słodkowodnych. Wędkarze mają do dyspozycji także liczne stawy specjalnie zarybiane. Najpopularniejsze ryby do złowienia to szczupak, sandacz, węgorz, karp, leszcz, okoń i płoć. Nie ma nic lepszego jak samodzielnie złowiona ryba.

Tanie noclegi Warmia i Mazury – to hasło, które trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową, by zarezerwować sobie noclegi w określonym terminie. Do wyboru są hostele, kwatery prywatne, liczne gospodarstwa agroturystyczne, a nawet noclegi na barce. Zwłaszcza te dwie ostatnie propozycje skierowane są do wędkarzy, ponieważ usytuowane są nad prywatnymi stawami lub jeziorami. Oferta przeznaczona jest nie tylko dla doświadczonych wędkarzy, ale także dla tych, którzy dopiero chcą się ćwiczyć w cierpliwości i spędzać czas tylko w towarzystwie dzikiej przyrody. Dla nich przygotowane są liczne kursy pod okiem doświadczonych wędkarzy, którzy pokarzą nie tylko jak łowić poszczególne gatunki, ale zdradzą tajemnice najlepszych łowisk.

Hajduszoboszlo świetne miejsce na rodzinne wakacje

Tym razem szukam noclegu w górach

Dodaj komentarz