Tym razem szukam noclegu w górach

Urozmaicony krajobraz Polski pozwala każdemu znaleźć miejsce najbardziej mu odpowiadające bez konieczności wojaży zagranicznych. Nad Bałtykiem, na Mazurach, Kaszubach, wyżynach czy w górach, wszędzie znajdziemy odpowiednie miejsce do spędzenia wymarzonego urlopu lub tylko weekendu.

Wypoczynek w górach

Miłośnicy turystyki górskiej mają do wyboru połoniny w Bieszczadach, znacznie trudniejsze i bardziej niebezpieczne Tatry oraz bardzo różnorodne Sudety.

Wypoczynek w górach można zorganizować na wiele sposobów. Jednym z nich jest wynajęcie noclegu w jednym miejscu, które będzie służyć jako baza wypadowa pieszych wycieczek. Trzeba jednak pamiętać o codziennym informowaniu o planowanej trasie i czasie powrotu, to podstawowe warunki zapewniające bezpieczeństwo.

Bardzo ciekawą alternatywą są piesze wędrówki po poszczególnych pasmach górskich. Wymagają one dobrej kondycji, przygotowania na zmienne warunki pogodowe i wstępne rozpoznanie bazy noclegowej, bo nie mamy pewności, że codziennie dotrzemy do wyznaczonego celu. Do dyspozycji mamy przede wszystkim schroniska górskie i kwatery prywatne u gospodarzy.

Przed wyjazdem warto jednak zapoznać się z ofertami w internecie wpisując: szukam noclegu w górach. Oferty mogą się okazać tak atrakcyjne, że ułożą trasę naszej pieszej wędrówki. Trzeba jednak pamiętać o dopasowaniu trasy do własnego doświadczenia i możliwości. Zawsze należy poruszać się po wyznaczonych szlakach, ich kolory nie oznaczają trudności, ale raczej długość. Kierując się oznaczeniami zawsze dotrzemy do bezpiecznego miejsca (niekoniecznie tego zaplanowanego), zbaczając ze szlaku ryzykujemy, że zabłądzimy.

Wędkarskie wakacje tylko na mazurach

Co wpływa na jakość wypoczynku w hotelu

Dodaj komentarz