Hajduszoboszlo świetne miejsce na rodzinne wakacje

Polacy mają swoje ulubione miejsca spędzania wakacji. Jedni wybierają znane kurorty w Turcji i Egipcie (coraz rzadziej), inni wolą miejsca na terenie kontynentu europejskiego.

Hajdukoboszlo

To średniej wielkości miejscowość (ok. 23 000 ludności) w niewielkiej odległości od Debreczyna. Od wielu lat cieszy się popularnością zwłaszcza wśród turystów polskich, toteż w sklepach, restauracjach bez problemu można porozumieć się po polsku.

Hajdukoboszlo swoją popularność zawdzięcza niezwykłym warunkom klimatycznym (zawsze świeci słońce, ale nie odczuwa się gorąca) i leczniczym wodom termalnym. To ich odkrycie spowodowało rozwój miasta jako ośrodka sanatoryjnego i rekreacyjnego.

Obecnie na turystów czeka największy w Europie kompleks basenów SPA, Aqua Park, Aqua Palace (kryte baseny tematyczne np. „Grota lodowa”, „Ganges”. „Film”). Na każdym kompleksie znajdują się baseny dla dzieci z licznymi atrakcjami (zjeżdżalnie, place zabaw, trampoliny).

Największą popularnością wśród turystów cieszy się Plaża, czyli ogromny basen przypominający wyglądem Morze Śródziemne. Wokół basenu wykonano piaszczyste plaże, posadzono palmy, a na wodzie stworzono sztuczne fale.

Hajdukoboszlo to także doskonałe miejsce dla zwolenników aktywnego spędzania czasu, SA baseny dla surferów, boiska sportowe oraz korty tenisowe.

W Hajdukoboszlo kwatery prywatne dostępne są już od 2000 forintów za noc (niecałe 30 zł), a za nocleg w hotelu trzeba zapłacić od 10 tys. za noc. Większość miejsc noclegowych zlokalizowana jest w niedalekiej odległości od kąpielisk.

Zalew Moczuły – ciekawy zalew niedaleko Zamościa

Wędkarskie wakacje tylko na mazurach

Dodaj komentarz